Już w połowie czerwca rozpoczynają się piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Zapewne każdy z nas będzie trzymał kciuki za Lewandowskiego, Grosickiego, Zielińskiego i pozostałych. Dlaczego więc nie możemy wspólnie kibicować i dopingować naszą Reprezentację?!

Plac Jana Pawła II jest miejscem do tego idealnym. Przykładem tego jest Letnie Kino “pod chmurką” które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bazując na tym przykładzie i odpowiednim zabezpieczeniu tego miejsca, jesteśmy w stanie stworzyć coś “wyjątkowego”, czego w realiach naszego miasta jeszcze nie było!
Jeżeli Plac Jana Pawła II nie zostałby w pełni zabezpieczony to alternatywą byłby na pewno Tor Kolarski. Nie dość że pomieściłby więcej zainteresowanych (a uważam że taka strefa przyciągnęłaby bardzo dużo ludzi) to kwestie bezpieczeństwa zapewne byłyby zachowane (przykład Święta LNU)

Już drugi raz składam interpelacje do Prezydenta Miasta o podjęcie działań w temacie Powstania Żyrardowskiej Strefy Kibica. Pierwszym moim krokiem było stworzenie strefy kibica podczas Miastrzostw Europy we Francji. Niestety.. wówczas niewiele brakowało ale nic z tego nie wynikło.
Teraz mamy Mistrzostwa Świata i czemu ponownie nie można byłoby podjąć tego tematu?!
Wiele miast już zakomunikowało że takie strefy powstaną. W Warszawie każda z dzielnic będzie miała taką strefę, Częstochowa, Poznań, Gdańsk.. to jedne z większych miast. Natomiast nie ma większych przeszkód żeby owe strefy powstały w Bełchatowie, Pile a nawet w 8 tysięcznych Kaletach woj. śląskie, Sulejowie woj. łódzkie (ponad 6 tyś mieszkańców).

Dziwię się bardzo że takiego wydarzenia nie ma w kalendarzu imprez. Jest to ogromny ukłon w stronę mieszkańców.
Budżet miasta ma się bardzo dobrze, wiele inwestycji jest realizowanych. Ale nie zapominajmy aby “coś” robić również na bieżąco aby urozmaicić życie codzienne.
Fakt że jesteśmy w stanie zabezpieczyć własnymi środkami taki wydarzenia jest ogromnym plusem.

Daniel Jarosz jako Dyrektor Wydziału Promocji a zarazem p.o. Dyrektora CK masz ogromne możliwości, zarówno techniczne jak i w postacie pracowników, do wykonania tego zadania. Uważasz że jesteśmy w stanie pociągnąć ten temat?!

Dla mnie taka forma jest mega pozytywna i oczekiwana. Zainteresowanie byłoby zapewne wielkie. Jak uważacie ?! Temat warty podjęcia?! Mi się wydaję że TAK ale jestem ciekawy waszych opinii..