22-ego września obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Samochodu. Jest to międzynarodowa kampania proekologiczna, która wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania ta ma na celu wspomóc proekologiczne idee oraz ograniczenie emisji spalin do atmosfery. Jeszcze kilka miesięcy temu na terenie naszego pięknego miasta mogliśmy zaobserwować wszechobecny smog.
Większość polskich miasta walczy z tym problemem, dlatego Stowarzyszenie „Nowy Żyrardów” i Kukiz’15 Żyrardów złożyły wniosek do Prezydenta Miasta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego o przyłączenie naszego miasta do tej akcji biorąc przykład z największych polskich miast takich jak Warszawa, Szczecin, Wrocław, Kraków, które od kilku lat wspierają tą szczytną inicjatywę.
Prosimy by każdego 22-ego września mieszkańcy Żyrardowa mogli podróżować komunikacją miejską za darmo. Jeden dzień darmowej komunikacji nie nadwyręży miejskiego budżetu, a da kolejny przykład że wspieramy środowisko naturalne w ramach projektu „Żyrardów Miasto Ogród”.

Foto: mobilityweek.eu