Zgodnie z zapowiedziami przedstawiamy Państwu nową serię przygotowaną w formie “3 PYTANIA DO…”. Dzisiejszym rozmówcą jest Przewodniczący Stowarzyszenia “Nowy Żyrardów” Mariusz Gontarczyk.

Zapraszamy do lektury 😀

Rozmawiamy z każdym, komu leży na sercu dalszy rozwój Żyrardowa.

– Panie Przewodniczący, obserwując lokalną scenę polityczna, nie sposób nie zauważyć rosnącej popularności Stowarzyszenia, które Pan reprezentuje. Z czego, Pana zdaniem może to wynikać?

– Na tak postawione pytanie nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem. Stowarzyszenie Nowy Żyrardów powstało z inicjatywy osób, które zainicjowały i uczestniczyły w referendum w sprawie odwołania byłego Prezydenta Miasta – Andrzeja Wilka popieranego przez Platformę Obywatelską. Ta grupa ludzi do dzisiaj stanowi trzon Stowarzyszenia. Podczas ostatnich wyborów samorządowych wspólnie ze Stowarzyszeniem Przymierze dla Żyrardowa utworzyliśmy wspólny Komitet Wyborczy Nowe Przymierze Samorządowe a naszym kandydatem na Prezydenta był Wojciech Jasiński. Dla formalności przypomnę tylko, że wybory zakończyły się pełnym sukcesem. Niewątpliwie bardzo cieszy nas fakt, że po wygranych wyborach nie spoczęliśmy na laurach. Nadal aktywnie działamy na rzecz Żyrardowa i jego mieszkańców. Jesteśmy widoczni na wielu imprezach miejskich oraz sami organizujemy swoje wydarzenia. Cały czas, do naszego Stowarzyszenia zgłaszają się nowi, młodzi ludzie pełni zapału i chęci do pracy na rzecz miasta.

– Od kilku miesięcy, drogi Nowego Żyrardowa i Przymierza dla Żyrardowa lekko się rozeszły. Znacznie wam chyba teraz bliżej do Stowarzyszenia Kukiz 15 Żyrardów?

– Naszym głównym celem było i nadal jest, wspieranie działań Prezydenta Wojciecha Jasińskiego. Wydaje mi się, że podobny cel przyświeca członkom Przymierza. Jest to chyba wspólny mianownik działania dla obu stowarzyszeń. Co do Stowarzyszenia Kukiz 15 Żyrardów, to faktycznie bardzo dobrze nam się współpracuje. Nawet w Radzie Miasta Żyrardowa powstał Klub Radnych “NPS Nowy Żyrardów – KUKIZ’15”. To najmłodsze, żyrardowskie stowarzyszenie bardzo szybko zaczyna odgrywać znacząca rolę na lokalnej scenie politycznej. Najlepszym tego przykładem może być ostatnie spotkanie mieszkańców powiatu żyrardowskiego z Posłem na Sejm RP Panem Markiem Jakubiakiem. Przez prawie dwie godziny, mieszkańcy naszego powiatu poznawali tajniki pracy posłów Ruchu Kukiz’15 w Sejmie. Poseł Marek Jakubiak poruszył sprawy związane z samorządami, konstytucją, kadencyjnością jak również obecną sytuacją w polskim parlamencie. Zapełniona po brzegi sala Resursy najlepiej świadczy o ogromnym zainteresowaniu Stowarzyszeniem KUKIZ 15, w powiecie żyrardowskim.

– Rozumiem zatem, że do kolejnych wyborów Nowy Żyrardów pójdzie razem z Kukiz 15?

– Faktycznie współpraca ze Stowarzyszeniem Kukiz 15 układa nam się bardzo dobrze. Już teraz myślimy o wspólnych działaniach w wyborach parlamentarnych które odbędą się w 2019 roku, jednak na chwilę obecną skupiamy się na wyborach samorządowych. Bardzo realna wydaje się wersja trójprzymierza, łączącego siły trzech stowarzyszeń, mianowicie Nowego Żyrardowa, Kukiz 15 Żyrardów i Przymierza dla Żyrardowa.

– Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia